•  

    021-22567223

  •  

    info@bornaista.org

 

یکی از سقفهای متداول مورد استفاده در اسکلتهای فلزی می باشد . که این شرکت امکانات اجرایی و سابقه اجرای پروژه های متعدد با این روش را در کارنامه خود دارد.

 

1- مزایای فنی

 کاهش وزن سقف:

سقف کامپوزیت با ۲۱۰kg/m2 در مقایسه با سقف کامپوزیت معمولی (۲۶۰kg/m2) و تیرچه بلوک (۳۵۰kg/m2) به عنوان سبک‌ترین انتخاب (بعد از سقف کامپوزیت عرشه فولادی) جهت کاهش وزن ساختمان و در نتیجه کاهش نیروهای ثقلی و نیروی زلزله و در نتیجه کاهش وزن اسکلت ساختمان می‌باشد.

در صورتی که استفاده از این سقف در محاسبات توسط مهندس محاسب در نظر گرفته نشده باشد و در زمان اجرا، مجری، سازه را با استفاده از این نوع سقف احداث نماید این کاهش وزن باعث بالارفت ضریب اطمینان سازه در مقابل وقوع زلزله می‌گردد. (زیرا نیروی زلزله رابطه مستقیم با وزن ساختمان دارد.)

 نداشتن لرزش نسبت به سیستم کامپوزیت معمولی:

سیستم کامپوزیت رایج در ایران که با تیرآهن ساده یا لانه زنبوری اجرا می‌شود، دارای جان پر نیستند ولی تیرچه‌های کرمیت دارای جان باز بوده که در هنگام بتن‌ریزی، جان تیرچه‌ها کاملاً از بتن انباشته گردیده و تشکیل مقطعی ذوزنقه‌ای شکل و بسیار مقاوم را می‌دهند.

 پایین بودن تنش بتن:

بال فوقانی تیرچه‌های کرمیت جهت حذف شمع‌بندی و براساس بارهای زمان اجرا طراحی می‌گردد که پس از اجرای سقف و بتن‌ریزی در بتن باقی مانده و در باربری نهایی شرکت کرده و باعث کاهش تنش در بتن می‌گردد.

 امکان نظارت بر اجرای سقف در طول عملیات اجرایی:

با توجه به این که قالب‌ها پس از بتن‌ریزی باز می‌شوند، مشاهده کیفیت بتن اجرا شده امکان پذیر می‌باشد و این امر امکان نظارت بر اجرا را فراهم می‌نماید.

 مقاومت نهایی و شکل‌پذیری بالا

 امکان طراحی و اجرای سقف با دهانه‌ها و باربری‌های خاص:

در سقف کامپوزیت کرمیت با توجه به سبکی وزن سقف و کاهش بار وارده به تیرچه‌ها اجرای دهانه‌های بلند با اطمینان خاطر انجام گرفته و تنش بتن بسیار پایین باقی خواهد ماند و بتن را دچار لغزش ننموده و ضریب مقاومتی سقف بالا می‌باشد.

 

2- مزایای اقتصادی

کاهش مصرف تیرچه:

از آنجا که در این سیستم بلوک حذف می‌شود، وزن بلوک از وزن سقف کاسته می‌‌شود و این کاهش وزن حدود ۱۰ درصد کاهش مصرف تیرچه و ۷ درصد کاهش در وزن اسکلت و فونداسیون ساختمان را در پی خواهد داشت.

کاهش هزینه بواسطه جایگزینی قالب‌بندی به جای بلوک:

با توجه به اینکه از هر قالب فلزی به راحتی تا ۲۰ بار امکان استفاده فراهم است هزینه مربوطه به مراتب کمتر از هزینه بلوک می‌باشد.

سایر مزایا:

۱٫ عدم نیاز به شمع‌بندی

۲٫ بالا بودن سرعت اجرا

۳٫ امکان اجرای همزمان چند سقف

۴٫ عدم نیاز به دپوی مصالح

۵٫ سهولت اجرای داکت و تأسیسات از بین تیرچه‌ها (۷۵cm فاصله آزاد)

۶٫ بیمه مسئولیت مدنی کارگران در طول اجرای سقف

۷٫ امکان حذف کش‌ها

۸٫ اجرا توسط شرکت برنا ایستا با تجربه اجرای بیش از ۱۶۷۰۰۰ مترمربع سقف


تلفن جهت مشاوره رایگان با کارشناسان

021-22567223